OCT 29

Odwiedź nasz warsztat i rozwiąż problem z filtrem
Opublikowany przez: Magdalena | Tagi: auto, samochód, motoryzacja, dpf, filtr, diesel, wrocław | Data: 2020-06-14

W naszym warsztacie we Wrocławiu dokonujemy codziennie mnóstwo napraw aut.

Zauważyliśmy, że coraz częściej pojawiają się u nas posiadacze stosunkowo nowych aut z silnikiem Diesla, którzy mają problem z usunięciem filtra cząstek stałych, czyli tzw. DPF-em. Nawet w całkiem nowych modelach filtr ten zapycha się i przestaje nie tylko spełniać swoje zadanie, ale też wręcz szkodzić silnikowi auta. Nie wszyscy kierowcy bowiem wiedzą, czym jest wypalanie filtra cząstek stałych i że jest to proces niezbędny do prawidłowego działania filtra. Do prawidłowego wypalenia niezbędne są wysokie obroty i duża prędkość, a o te przecież bardzo trudno w jeździe miejskiej.

Taki tryb jazdy dominuje u większości kierowców.
Stąd też tak częste występowanie problemu z zatykaniem filtra. Klientów, u których filtr jest jeszcze w całkiem przyzwoitym stanie zazwyczaj informujemy, jak trzeba z nim postępować. W przypadkach, gdzie jest już za późno, zazwyczaj jedynym rozwiązaniem jest usuwanie DPF czyli filtra cząstek stałych z układu wydechowego. W naszym warsztacie dysponujemy odpowiednim sprzętem i fachową kadrą, żeby prawidłowo dokonać usunięcia.

Zatem, drogi kierowco, jeśli masz problem z filtrem DPF, odwiedź sprawdzony warsztat samochodowy we Wrocławiu, czyli nasz, aby sprawę rozwiązać raz na zawsze. Zapewniamy, że usunięcie filtra cząstek stałych nie jest niezgodne z prawem o ruchu drogowym, ani nie narusza żadnych innych przepisów. Dla środowiska naturalnego brak filtra będzie nawet bardziej korzystny niż jazda z zapchanym lub uszkodzonym

Zobacz to na zdjęciach:

auto

samochód

motoryzacja

dpf

filtr

diesel

wrocław

Twój komentarz